Český průvodce po ostrově Tenerife  

Přejeme pohodlnou dovolenou na ostrově Tenerife 

v roce 2019 

Tipy a rady

 Tipy a rady


   1. Jak letět?
   2. Doprava po ostrově autobusem
   3. Levné výběry v bankomatu
   4. Kde je vhodné místo na kempování?
   5. Pozor na zloděje
   6. Radary na co si dát pozor při řízení
   7 Československá restaurace
   8 Kde nakupovat potraviny? - lokální trhy
   9 Nejnavštěvovanější pláže
   10 NIE
   11 Koupě a pronájmy nemovitostí
   12 Nejlevnější ubytování pro rodiny

 

1. Jak se jednoduše a levně dostat na Tenerife? 


Chtěli by jste letět na ostrov Tenerife, ale nevíte si rady s letenkou?

A) Zpáteční letenku z Prahy seženete za cca 9000,- Kč doba letu je 4-5 hodin, v ceně je odbavené zavazadlo do 20 kg a příruční zavazadlo plus svačina a pití.
Z Prahy létá přímo na Tenerife pouze jediná společnost Smartwings - Canaria Travel a to v pondělí a v pátek.
B) Pak je tady levnější varianta a tou je, že poletíte s jedním přestupem. Zpáteční letenka vyjde zhruba na 4000,-Kč ovšem pouze s příručním zavazadlem. 
Letět můžete z Prahy, Vídně, Krakowa, Waršavy, Bratislavy, Berlína...s přestupem přes další evropské letiště, to ovšem neznamená, že z těchto měst nelze zakoupit i přímý let na Tenerife.
Pokud poletíte s přestupem doba letu bude 7-10 hodin a v ceně je standartně pouze příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo 20-25 kg se platí zvlášť. 
Pokud letíte s přestupem doporučuji vzít si pouze příruční zavazadlo, usnadní Vám to komplikace s odbavením a ušetříte tím zpoustu času. Jestliže potřebujete i další odbavené zavazadlo doporučuji letět přímím letem z Prahy.

Nevíte si rady kde si letenku objednat? Rádi Vám ji objednáme. Pro kalkulaci nám stačí napsat tyto potřebné údaje:
-termín
-počet osob
-odkud chcete letět?
-jaká si berete zavazadla?
Takto zpracovaný mail pošlete na adresu: info@tenerifepocesku.cz 

 

1.1 Letíte úplně poprvé? 


Letíte poprvé a bojíte se přestupu v cizím městě? Žádný strach je to jako přestupovat z vlaku na vlak. Pro pohodlný přestup Vám stačí znát pár anglických slovíček: odlet-departure a východ-exit.
Na všech letištích je to přehledně popsané různými ukazateli. Další v čem je třeba se vyznat je tabule s odlety a přílety na nich totiž naleznete z jakého terminálu a nástupiště-gate vám to letí.
Pak už jen stačí sledovat ukazatele s číslem nástupiště-gate. Nejduležitejší je ověřit si předem, že jste na správném terminálu, každé letiště má zpravidla více terminálů, které jsou od sebe vzdálené. 
Pokud jste na jiném terminálu nepanikařte vždy je tam zajištěna hromadná doprava, kterou se tam pohodlně dostanete stačí jen sledovat ukazatele. 


1.2 Odbavení  


Před každým letem ať už z Prahy nebo z Tenerife se musíte odbavit. Nejrychlejší je online odbavení, to si uděláte pohodlně z domova. Online odbavení funguje většinou 24 hodin před odletem.
Online odbavení je vhodné hlavně pro cestující, kteří cestují pouze s příručním zavazadlem, protože se na letišti nemusí zdržovat a zrovna jdou do kontrolní zóny. 
-První co je třeba udělat: Najděte si stránku Vaší letecké společnosti a přihlaste se, nebo zvolte číslo letu...
-Druhá možnost je, že se odbavíte až na letišti, musíte ale být na letišti o něco dříve cca 1,5 až 2 hodiny před odletem.
Na každém letišti hned ve vstupní hale najdete místo kde Vás odbaví, stačí znát jméno svého dopravce a na světelné tabuli si najdete Váš let, dopravce a číslo odbaviště. 

 

 2. Doprava po ostrově 
 

Nejlevnější dopravou na Tenerife je bezkonkurenčně půjčení auta, pokud ovšem necestujete sám. Další možnost je autostop, ale turisté málokdy stopařům zastaví.
   Další možností je autobus, jezdí zde jediná autobusová společnost Titsa. Doporučujeme si za 2 Eura zakoupit kartu na autobus, kterou koupíte na každém větším autobusovém nádraží (Costa Adeje, Los Cristianos, Santa Cruz...)
   Kartu si jednoduše nabijete na přepážce a u řidiče si pouze odpípnete, hlavní výhodou této karty je, že jezdíte téměř za poloviční cenu než bez karty, takže investice 2 Euro se Vám vrátí hned při první jízdě.

    

   3. Výběry z bankomatů  


Dejte si velký pozor při výběrech z bankomatů. Pokud máte českou platební kartu a chcete si vybrat hotovost, postupujte podobně jako u českého bankomatu s jedním podstatným rozdílem. 
   Bankomat Vám na konci transakce nabídne jestli si chcete vybrat v CZK nebo v Eurech vždy volte Eura! Pokud by jste zvolili CZK bankomat Vás okrade! V praxi to je třeba místo kurzu 26 Kč za 1 Euro Vám dá bankomat Kurz 29,
   což může být velký rozníl v konečné sumě třeba i pár stovek korun. Takže vždy když se Vás bankomat nebo platební terminál zeptá? Vždy volit Eura!


 

     4. Kde kempovat 


Je zde spoustu míst kde lidé kempují celoročně, takže se nemůsíte bát stanovat téměř kdekoli. Jistotu a zázemí na kempování najdete v těchto kempech. (viz mapa) Některé kempy jsou zdarma a mají grily, vodu, záchody.
   5. Pozor na zloděje
 

 

Pozor si dejte hlavně na pláži a v přilehlých barech. Nikdy si nenechávejte viditelné věci v autě. Nebyli by jste první ani poslední komu rozbili okénko a vakradli je. Ideálně nenechávat věci v autě vůbec, nebo je dejte do kufru kde nebudou z venčí vidět. 

 

   6. Radary na co si dát pozor při řízení 


radary Tenerife s českým průvodcem

   7. Československá restaurace 


Na ostrově se nachází česká restaurace Orange Cafe, kde si můžete přímo u pláže vychutnat vychlazenou točenou Plzeň. V nabídce jsou i místní Tapas speciality: Kravety na česneku, mušle, chobotnice, čerstvé ryby, paella, kanárské brambory a mnoho dalšího. Dáte si zde i pizzu, hamburger a v neposlední řadě samozřejmě české klasiky jako: smažený sýr, svíčkovou, guláš nebo vepřové výpečky. To vše je podtrženo příjemným a samozřejmě ryze českým personálem.

    

    8. Kde nakupovat potraviny? 
 

Pokud chcete udělat velký nákup potravin volte určitě velký obchodní dům. Pravidlem bývá, čím dále od pláže tím levněji nakoupíte. Najdete zde třeba i známe řetězce jako je Lídl nebo Makro.
    Na ostrově můžete navštívit i lokální trhy, které jsou plné čerstvých surovin. Nakoupíte zde velice levně: zeleninu, ovoce, maso, ryby, víno a další lokální speciality.
    Trhy se konají převážně v sobotu dopoledne v každém větším městě.     
  
 
  9. Písečné pláže Tenerife 


Na Tenerife je sposta krásných písečných pláží. Za návštěvu určitě stojí tyto pláže: 

Playa de Las Teresitas 

Pláž je dlouhá 1,6 km a leží nedaleko vesnice San Andrés pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife v severní části ostrova, v oblasti pohoří Anaga. Je zde dovezený žluto-zlatý písek ze Sahary.

Playa de Troya 

Pláž de Troya se nachází v turistickém centru Tenerife nedaleko města Los Cristianos. Tato pláž sousedí s jednou z nejoblíbenějších pláží pro surfování Playa de Las Américas.

Playa Jardín  

Pláž je dlouhá 600 metrů a nachází se na severu ostrova v historickém městě Puerto de la Cruz. Na pláži je černý Tenerifský písek a občas jsou zde velké vlny.

Playa El Duque 

Pláž se nachází v Costa Adeje, je zde nádherný výhled na okolní hory a skály, naleznete zde opět dovezený žluto-zlatý písek ze Sahary. 

Playa de las Vistas  

Pláž se náchází v turistickém centru Los Cristianos a jde velice pozvolný vstup do vody a žlutý písek.

 

10. Nejlevnější ubytování pro rodiny
   11. Koupě a pronájmy nemovitostí
   12. Chcete zde pracovat nebo koupit nemovitost? Budete potřebovat: NIE
 

 

Zažijte zajímavé zážitky a navštivte nádherná místa, to vše pohodlně s českým průvodcem. 

 

Dovolená na ostrově Tenerife  

2019  

 
0
+420 721 832 151
 
© Tenerife po Česku. S průvodcem po ostrově.